Balinarski turnir društva upokojencev Ajdovščina je tradicionalno v mesecu maju, ker so se v letošnjem maju odvijale pokrajinske športne igre, smo balinarski turnir organizirali šele 11. 10 .2022. Na turnir se je prijavilo deset ženskih in osem moških ekip. Po  manjši pogostitvi in pozdravnem govoru je bil opravljen žreb vrstnega reda ekip. Zaradi velikega števila ekip smo tekmovanje ženskih ekip organizirali v balinarskem klubu Cesta. Moške ekipe so prvi del tekmovanja končale v Palah, drugi del tekmovanja in finale smo izvedli na Cesti. Za kosilo so bili vsi postreženi z odličnim bogračem, pripravljenem v lastni režiji.

V finalu se je najbolje odrezala moška  ekipa iz DU Ilirske Bistrice,ki je zasedla prvo mesto, ekipa DU Ajdovščina pa drugo mesto.

V ženskem finalu je zmagala ekipa iz DU Tolmina, ženska  ekipa DU Ajdovščina pa je zasedla šele deveto mesto.

Turnir je bil zaključen v popoldanskih urah s podelitvijo pokalov in medalj, ter krajšim druženjem.